Nátha? Influenza? A természetes gyógymódok nyomába eredtünk

A légúti betegségek időszakában nem árt tudni, melyek azok a természetes gyógymódok, amelyekhez akkor is fordulhatsz, ha kifejezetten kerülnéd a gyógyszereket. A gyógyteákon innen és túl gyógyszerész segítségével állítottuk össze a tökéletes természetes gyógyulás zálogát.
Sima megfázás vagy könnyebb tünetekkel jelentkező légzőszervi megbetegedés esetén nem feltétlenül van szükség arra, hogy a gyógyszeres dobozt kiürítve kúráld magad.
Gondoljunk csak bele, milyen környezeti terhelést okoznak a gyógyszerek!
A kemikáliák nemcsak a szervezetünkben okozhatnak károkat hosszú távon, hanem a szennyvízen keresztül a talajba és a vízbe jutva is.
Gondoljunk bele ‒ és ehhez nem is kell koronavírus, pedig a járvány igazán nagy terhelést jelent(ett) a környezetre nézve ‒, hogy hány tonna gyógyszer kerül forgalomba évente! Ezeket elfogyasztjuk, majd a vizelettel kiürülve a vízbe is bekerülnek. Káros hatásukat tovább erősíti, ha egyszerre többféle hatóanyag jut a vizekbe, a talajba.
Tehát ha tudatos vagy, abszolút nem meglepő, ha inkább kerülöd a gyógyszerek alkalmazását, és a természetes megoldások felé fordulsz.
A megfázás elleni gyógyszerek felhalmozódnak a májban, ahol káros metabolit képződhet.
Tehát csak okosan a megfázásra alkalmazott gyógyszerekkel: remekül kiválthatják őket a gyógynövények is, ezért érdemes kicsit bekukkantani a természet patikájába.
Ezek a legjobb természetes gyógymódok, ha megfáztál
A gyógynövények és gyógyító élelmiszerek tárháza szinte végtelen. A természetes gyógyulás híveinek nagy eséllyel nem kell bemutatni ezeket a megoldásokat. Vegyük sorra, mit miként alkalmazhatsz!

Fokhagyma – nemcsak az ételeidet dobja fel, hanem az immunrendszeredet is
Fokhagyma: a kis, büdös csodanövény nemcsak az ételeidet dobja fel, hanem az immunrendszeredet is. Ízanyaga ugyanis erős baktérium- és vírusölő hatású, a benne lévő flavonoid tehát immunerősítő és általános egészségvédő. Megfázás esetén csökkenti az orrdugulást, csillapítja a torokfájást és a köhögést is. Naponta egy gerezd fokhagyma nyersen vagy mézzel keverve csodákat tehet, de forró tejbe reszelve is hatásos.

Fahéj – kordában tarthatja a vércukorszintet, baktériumölő és fertőtlenítő hatású
Fahéj: a finom illatú fűszer kordában tarthatja a vércukorszintedet, emellett jó emésztést ígér, valamint baktériumölő és fertőtlenítő hatású. A fahéjtea megfázásos tünetekre első osztályú, de ha egy nagyobb citrom levét összekevered fél kávéskanál fahéjjal és egy nagy evőkanál mézzel, szintén csodás gyógyszert kapsz.

Hársfavirágzat – hurutoldó, köhögéscsillapító és gyulladáscsökkentő
Hársfavirágzat: igazi megfázásos „mindenes”, ugyanis hurutoldó, köhögéscsillapító és gyulladáscsökkentő, emellett izzasztó hatású, és a torokgyulladást is enyhíti.
A tea a növény forrázása után negyedórával fogyasztható, de a hársfavirág méze is remek megfázásos megbetegedésekre.

Csipkebogyó – magas a C-vitamin-tartalma, csillapítja a megfázás és az influenza tüneteit
Csipkebogyó: magas C-vitamin-tartalmának köszönhetően a házi patika elmaradhatatlan alkotóeleme. Csillapítja a megfázás és az influenza tüneteit, de megelőzésre is használhatod, ebben az esetben heti három-négy alkalommal fogyaszd! Áztass egy marék megtisztított csipkebogyót két deci vízbe, hagyd egy éjszakán át a hűtőben, és add a teádhoz fogyasztás előtt!

Gyömbér – baktériumölő és lázcsillapító hatású, a gyomornak is jót tesz
Gyömbér: a csípős, különleges ízű gömbért érdemes beilleszteni a mindennapok táplálkozásába. Azontúl, hogy baktériumölő és lázcsillapító hatású, a gyomornak is jót tesz. Reszelj le egy ujjnyi gyömbért, forrázd le két deci vízzel, hagyd állni, majd mézzel, citrommal vagy akár magában fogyaszd el. Töményebb immunerősítőt is készíthetsz reszelt gyömbér, méz, citrom és fokhagyma kombinációjából: ebből a keverékből akár mindennap fogyaszthatsz egy kis kanállal.

Homoktövis – magas C-vitamin-tartalma mellett remek hatással van az immunrendszerre
Homoktövis: magas C-vitamin-tartalma mellett remek hatással van az immunrendszerre. A kis, sárga bogyók otthonául szolgáló bokrok ökológiai kertben is jó szolgálatot tesznek, ráadásul a termése remekül szárítható vagy velős készítménnyé alakítható.
Orvosi ziliz gyökere és hajtása: köhögéscsillapító, és a száj, a garat megbetegedéseire remek növény. Elsősorban étrend-kiegészítőkben találkozhatunk vele.
Izlandi zuzmó: a gombák és az algák szimbiózisának köszönhetjük ezt a növényt. Antibakteriális hatású gyógynövény, amely csodálatos megoldás légúti problémákra, kaparó torokra vagy náthára is.
Lándzsás útifű: gyermekkorunk klasszikus szirupja. Nem csoda, hiszen baktériumölő hatású növény, ráadásul remek köhögéscsillapító.
Borostyán: szaponintartalmának köszönhetően nyákoldó, valamint hörgőtágító hatású is, így köhögésre is szuper gyógynövény.

Bodzavirágzat – meghűléses panaszokra kiváló
Bodzavirágzat: a finom illatú virág izzasztó, meghűléses panaszokra kiváló megoldás. Öt perc áztatás elegendő neki, de rekedtség esetén gargalizálásra is érdemes kipróbálni.
Kakukkfű: személyes kedvencem köptető és gyulladáscsökkentő hatású. Igazi csodaszer, ha megfáztál, teaként és gargalizálásra is jó megoldás.
Mályva: csökkenti a tüdő, a hörgők a hangszálak és a mandula gyulladását, valamint segít a köhögés elmulasztásában.

Kamilla – megfázásra tökéletes, a hurutos légutak ellensége
Kamilla: az adu ász kamilla megfázásra tökéletes, a hurutos légutak ellensége, enyhíti a rekedtséget, és az egész szervezetre jótékonyan hat. Forrázást követően tíz percig hagyd állni, majd mézzel ízesítve fogyaszd!
Granát-Galló Tímea
Forrás: greendex.hu